Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Pomocne pytania i odpowiedzi

Faq

Nasze warsztaty programowania dla dzieci w Żarach odbywają się w salach w pełni do tego przystosowanych i zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt. Jednak można korzystać także z własnego laptopa.

Najlepiej byłoby, żeby nauka programowania dla dzieci odbywała się w odpowiednim tempie, razem z resztą grupy. Jeśli jednak dziecko czy rodzic chce rozpocząć ją już w trakcie trwającego kursu, umożliwiamy dostęp do odpowiednich narzędzi i materiałów, które mogą pomóc nadgonić programowo resztę uczestników.

Stawiamy na to, że nasze kursy programowania to zajęcia dodatkowe dla dzieci, które uczęszczają do szkół. Stąd też nauka jest w nich prowadzona semestralnie. Zawsze jednak w trakcie roku szkolnego można skorzystać z innych szkoleń odbywających się w naszych placówkach.

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży musi być dostosowana do ich wieku i poziomu znajomości informatyki, żeby być efektywną. Z tego też powodu nasze grupy to 5-12 osób przypadających na wykładowcę, tworzone w oparciu o potrzeby metodyczne.

Języki programowania w dużej mierze opierają się o angielskie słówka i zwroty. Nauka programowania dla dzieci w naszej szkole to poznanie pojedynczych wyrazów, jak i całych zwrotów, które wymagane będą także w przyszłości do wykonywania zawodu programisty, a także w dalszej nauce języka obcego.

Cyfrowa rozrywka przestaje być już tylko narzędziem do zabijania czasu, a zaczyna stawać się potężnym motorem napędzającym rynek IT, branże reklamowe i sprzedażowe. Kodowanie dla dzieci to między innymi właśnie nauka programowania gier komputerowych, w czasie której rozwijane są pasje, umiejętności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów, tak nieodzowne w zawodzie programisty.