Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Żary

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Żary

Od kiedy zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Wśród wielu dostępnych ofert na rynku, ciężko zdecydować się, które zajęcia dodatkowe będą odpowiednie dla naszego dziecka. Na wybór tego powinno wpływać wiele indywidualnych czynników. Z tego powodu nie można jasno określić zajęć idealnych dla wszystkich. Dzieci mają różne zainteresowania, możliwości, ale i ograniczenia. Nie każde chce być w przyszłości sportowcem, ale i nie każde stawia na karierę naukową. Ważne jest, żeby wiedzieć, co według naszego dziecka jest ciekawe i umieć to wykorzystać do popchnięcia go na ścieżkę odpowiedniego rozwoju. Przedstawienie mu zajęć w odpowiedni sposób, połączone ze znajomością potrzeb dziecka, jak i organizacją konkretnych warsztatów są receptą na sukces. Dlatego warto przystanąć i chwile zastanowić się, które z nich będą strzałem w dziesiątkę.

Nie macie pomysłu na zajęcia dodatkowe dla dzieci? Żary pomimo niewielkich rozmiarów mają kilka ciekawych możliwości.

Zajęcia dodatkowe – sportowe

Na pierwszy ogień idzie ruch i wszelakie zajęcia dodatkowe dla dzieci, które zwalczają coraz większy zastój, jeśli chodzi o aktywność fizyczną najmłodszego pokolenia. Ruch jest ważny! Dzięki niemu utrzymuje się odpowiednią kondycję potrzebną do wielu procesów w organizmie, poprawia on też sylwetkę, zapobiega staniu się ofiarą niezwykle popularnej niestety otyłości, jak i pozwala na odprężenie się i uwolnienie skumulowanej energii. W Żarach znajdziemy kilka ciekawych zajęć sportowych i ruchowych. My skupimy się na sztukach walki, a konkretnie Klubie Karate Kontra, który jest świetną odpowiedzią na zapotrzebowanie dzieciaków na nieco ruchu, zdrowej rozrywki, a także radzenia sobie ze stresem i nadmiarem energii. Sztuki walki okazują się być dla dzieci nie tylko odpowiednie, ale i znakomicie rozwijające pod względem empatii czy emocji. Pod okiem trenerów mali adepci nie tylko uczą się samoobrony czy dają upust energii, ale też rozwijają się psychicznie, kształtując w sobie świadomość tego, jak powinno reagować (i jak nie reagować) w pewnych sytuacjach.

Zajęcia dodatkowe – plastyczne

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to także wiele różnego rodzaju aktywności twórczych. Chyba każdy choć raz myślał nad posłaniem swojego dziecka na zajęcia artystyczne – plastyczne, które kształcą, uwrażliwiają, pozwalają na swobodny rozwój kreatywności. Dobrze zorganizowane zajęcia plastyczne to wielka przygoda, mnóstwo satysfakcji i zaspokojenie potrzeby wyrażania się poprzez stworzenie dzieła, którym można podzielić się z innymi. Praktycznie każde dziecko ma w swoim życiu etap, kiedy chce i potrzebuje wyrazić się bardziej metaforycznie, poprzez jakiś rodzaj sztuki. Zajęcia plastyczne są świetną odpowiedzią.Takie, które są urozmaicone przez ciekawą historię, wprowadzają nowe ciekawe techniki i możliwości, na długo pozostaną pamięci, jak odkryją, a nawet rozwiną skrywane talenty. Sekcja plastyczna w Żarskim Domu Kultury przedstawia ciekawe opcje dla dzieci od 6-13 roku życia, które chcą rozwijać się twórczo.

Zajęcia dodatkowe z nauk ścisłych

Idąc w kierunku rozwoju intelektualnego, wiadomo chyba, że kierunkiem nastawionym stricte na naukę są zajęcia obejmujące w swoim zakresie nauki ścisłe. Jednak nie oznacza to wcale, aż dziecko ma być na siłę wysyłane na kółka matematyczne czy fizyczne. Nauki ścisłe to myślenie logiczne, analityczne, rozwiązywanie problemów i odnalezienie ich sensu, który jest odpowiednikiem otaczającego nas świata, opcji i możliwości. Dobra zajęcia ogólnorozwojowe są odpowiedzią na zapotrzebowanie na zajęcia pozaszkolne dla dzieci uzdolnionych, ale także i dla tych, które doświadczają problemów w nauce i chcą poprzez ciekawe warsztaty poprawić sobie zdolności przyswajania wiedzy. Szukając takiego rozwoju, możemy sprawdzić zajęcia Matplaneta odbywające się w Uniwersytecie Dziecięcym w Żarach. Myślą przewodnią tych ciekawych kursów dla dzieciaków jest rozbudzenie pewnych mechanizmów, które odpowiadają za radzenie sobie z problemami i odpowiednim podejściem dla ich rozwiązania.

Zajęcia informatyczne – programistyczne

Będąc przy naukach ścisłych i myśleniu analitycznym nie można zapomnieć o dosyć świeżej dziedzinie nauki, jaką jest informatyka. Dzisiejsze dzieciaki radzą sobie zw. tym zakresie nadzwyczaj dobrze, ale to nie znaczy, że jest to wystarczające. Nadszedł czas, kiedy takie umiejętności jak projektowanie technologicznych możliwości, tworzenie ich i profesjonalna obsługa powstałych już systemów to podstawa przyszłych stanowisk pracy w większości branży. Dlatego zapraszamy na warsztaty programowania dla dzieci w Żarach. Podczas ich trwania dzieciaki zdobędą wiele przydatnych umiejętności, krowina się wielotorowo, wspomogą w kształtowaniu się pewnych procesu twórczych, nauczą się pracy w zespole i wiele, wiele więcej. Zaciekawieni? Zapraszamy tutaj.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci czy warto?

Rozwój różnorakich umiejętności od dziecka to coś, o czym warto pamiętać, będąc rodzicem. A te można zdobyć na wiele sposobów. Jednak najlepszym rozwiązaniem są zorganizowane i prowadzone przez odpowiednią kadrę wszelakie zajęcia dodatkowe dla dzieci. Niezależnie od tego, czy mowa o zajęciach ruchowych, artystycznych czy naukowych, każde będą miały ogromny wkład w obecne i przyszłe życie dziecka na wiele sposobów.


Komentarze

  1. Nokturna

    Jak dobrze wybierze się zajęcia dodatkowe dla dzieci to na pewno będą szczęśliwe. Tylko nie można zmuszać. U nas córka sama szukała (ma 11 lat) co może robić w wolnym czasie w naszym mieście i w ten sposób odnalazła Zaprogramowanych. Chciała pójść na zajęcia (oprócz tego sprawdziliśmy jeszcze jedną szkołę) poszła i się jej spodobało. Na razie dopiero od lutego, ale wygląda na to że chce kontynuować. Dla nas to fajnie, uczy się, ma ciekawe popołudnie choć jeden dzień w tygodniu a kursy programowania w Waszej szkole są naprawdę w fajnej cenie.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *