Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania. Metody.

Nauka programowania. Metody.

Jak wygląda nauka programowania dla dzieci?

Nauka programowania dla dzieci to w tej chwili wiele możliwości. Począwszy od bardzo popularnych zajęć z robotyki, poprzez zabawki edukacyjne, aż do kursów uczących kodowania w jednym z wielu języków. Najważniejsze jednak jest, aby dziecko przyswajało nowe ważne, a nawet czasami skomplikowane umiejętności w taki sposób, aby było to dla niego zabawą, przyjemnością i sposobem na rozwijanie swojego hobby.

Jak można do tego dojść? Poprzez odpowiednio zorganizowane zajęcia dodatkowe. Podczas kursów programowania dla dzieci ważne jest pokazanie mu, że nauka może być fajna, że rozwój w jednym kierunku może procentować także w przypadku późniejszego obrania innej ścieżki zawodowej, jak i tego, że programowania samo w sobie jest nie tylko ciekawym, ale też ważnym zajęciem.

Nauka kodowania dla dzieci

Wybierając kurs programowania, warto spojrzeć na niego z różnych perspektyw, Zarówno tego, co może on dać dziecku, które będzie wiązało przyszłość z zawodem programisty, jak i tej, co nauka kodowania dla dzieci kształtuje w przypadku zmiany decyzji o swoim hobby czy ścieżce rozwoju.

Dobre warsztaty programowania dla dzieci (Żary mają w swojej ofercie nasze, które zdecydowanie wpisują się w nurt odpowiednio przygotowanych) to takie, podczas których dziecko przyswaja wiedzę programistyczną, a jednocześnie:

– rozwija się także w ogólny sposób, zwiększa swoje pojmowanie nauk ścisłych, zdolności analitycznych i planowania,

– ma możliwość na pracy w zespole rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Wzmacnia to postawę prospołeczną, która jest często wymagana na programistycznych stanowiskach, głównie w większych firmach i korporacjach,

– może w ich trakcie postawić też na rozwój swojej kreatywności, dać upust twórczym potrzebom niezwykle wysoko rozwiniętym w młodym wieku, jak i nauczyć się czym jest empatia i jakie daje możliwości w przyszłej pracy zawodowej.

Motywacja do nauki programowania

Podczas zajęć z programowania dziecko powinno być cały czas motywowane do nauki. Stąd odpowiednio dobrane warsztaty programowania dla dzieci to przede wszystkim przekuwanie krótkiej i zwięzłej teorii na praktyczne możliwości. Dziecko niechętnie siądzie do nauki definicji pętli czy zmiennych, ale zdecydowanie sposób mu się tworzenie gier i animacji w takim choćby Scratch, a wiedza na temat tego, jakie elementy składowe są wykorzystywane podczas programowanie, pojawi się u nich sama przy analizie końcowej swojego dzieła. W ten sposób zupełnie nieświadomie młody słuchacz wkracza w świat wiedzy, który jeszcze do niedawna był dostępny wyłącznie dla dorosłych, a jednocześnie po prostu się bawi i robi to, co w jego wieku jest ciekawym zajęciem – tworzy gry, grafiki, ciekawe programy.

Nauka programowania, czy warto?

Warto. Powodów można wymieniać naprawdę dużo. Począwszy od wszechstronnego rozwoju, który przyda się na każdym etapie życia człowieka, poprzez argumenty materialne takie jak to, że zapotrzebowania na programistów jest ogromne, a będzie jeszcze większe, co na pewno przełoży się na jeszcze lepiej płatne niż w tej chwili stanowiska.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *