Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania. Co to jest?

Nauka programowania. Co to jest?

Co daje nauka programowania?

Stawiamy na rozwój odpowiednich zdolności dzieci już od ich najmłodszych lat życia. Tak jak kiedyś dziwiliśmy się, iż w niektórych krajach świata, dzieciaki stawiane są przed wyborem swojej przyszłości w wieku 10-12 lat, tak i do nas powoli przyszedł tego typu trend. Coraz więcej zajęć szkolnych, jak i pozalekcyjnych stawia na to, że dziecko powinno rozwijać się w kierunku, który w przyszłości zapewni mu dobrze płatną pracę. Całe szczęście zdajemy sobie w dużej mierze sprawę z tego, że powinna ona również przynosić satysfakcję. I tu pojawia się pytanie, czy jest jakiś kierunek, który może być fascynujący dla ogółu młodego pokolenia, rozwijać je w kierunku przyszłej kariery zawodowej, jak i dawać wiele dobrego w czasach edukacji? Otóż jest! Nauka programowania dla dzieci zdaje się spełniać te warunki.

Nauka programowania — czy warto?

Tak jak powiedziano wcześniej, programowanie i ogólne spektrum nauk informatycznych to przyszłość naszego rynku pracy, jak i ogólnie rozwoju naszego społeczeństwa. Technologiczny pęd zmusza nas do zmian pewnych kierunków rozwoju, stawiając cyfrową śmiałość i technologiczne zacięcie, ponad cechy fizyczne. Przyszli pracownicy, będą musieli umieć obsługiwać i tworzyć urządzenia, które będą wykonywały za człowieka zarówno ciężką fizyczną pracę, jak i zadania manualne czy analityczne. Sam rynek programistów to już teraz ogromne zapotrzebowanie na specjalistów, których brakuje, a w przyszłości niezapełnionych stanowisk mają być miliony. Dlatego z punktu widzenia korzyści materialnych kursy programowania dla dzieci są długoterminową inwestycją, która zwróci się z nawiązką w przyszłości.

Olbrzymią wartość programowania można też wyrazić poprzez szereg umiejętności i talentów, jakie zdobywa dziecko podczas tego typu nauki. Ponadto programowanie dla dzieci, to zajęcia, które przynoszą im frajdę i satysfakcję, a to sprawia, że są dla nich jeszcze cenniejsze.

Jak zacząć naukę programowania?

Niestety nasz kraj jest jednym z tych, w których jeszcze nie zagościł na stałe trend, gdzie nauka programowania dla dzieci jest częścią  edukacji od pierwszych lat szkoły podstawowej. Powoli wchodzą pewne zmiany, reformy, idee, ale nadal niekoniecznie dzieci mają dostęp do odpowiedniego poziomu informatycznego rozwoju w państwowych placówkach. Dlatego chcąc, aby nasza pociecha mogła za kilka lat startować z jednej pozycji na rynek pracy, z rówieśnikami z innych miejsc, musimy wziąć sprawę w swoje ręce.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Najbardziej efektywnymi metodami nauczania kodowania jawią się stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci. Żary także oferują takie swoim małym mieszkańcom, poprzez nasz oddział Zaprogramowani.com. Kursy pozalekcyjne, w małych grupach, pod stałym nadzorem nauczycielskim to jedna z najlepszych opcji na wyjątkowo ciekawą, wciągającą i efektywną naukę, która rozwija wielokierunkowo, wspomaga rozwój pasji oraz umiejętności. Dzieci i młodzież uczęszczająca na tego typu zajęcia, zdecydowanie podziękują nam zarówno teraz, jak i w przyszłości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *